İstanbul’da iş yerine silahlı saldırı; “Ben Can Dalton, sana 10 milyon ceza kestim”

Esenyurt’ta gece saatlerinde bir iş yerine silahlı saldırı düzenlendi. İş yeri sahibi, kendisini arayan kişinin “Sana 10 milyon ceza kestim. Ben Can Dalton” dediğini söyledi.

Olay, gece saat 00.30’da Esenyurt İlçesi Doğan Araslı Bulvarı üzerinde meydana geldi. Motosiklet kasklı saldırgan, iş yerine kurşun yağdırdı. Saldırgan iş yerinin içerisini de kontrol etti. Saldırgan, olay yerinden uzaklaşırken, diğer saldırgan ateş etmeye devam etti. İş yerine 8 mermi isabet ederken, olayda yaralanan olmadı. Saldırganlar, daha sonra olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, iş yeri ve çevresinde inceleme yaptı. İş yeri sahibi Onur Zorlu’nun, polise verdiği ilk ifadesinde, bir kişinin arayarak, “Sana 10 milyon ceza kestim. Ben Can Dalton” dediğini söylediği öğrenildi.

Polis ekipleri, işyeri sahibi Zorlu’nun da verdiği bilgileri değerlendirerek, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Öte yandan saldırı anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, iş yerine ateş edilmeye başlandıktan sonra, bir şüphelinin işyerinin önüne geldiği, burada etrafı kontrol ettikten sonra koşarak uzaklaştığı, daha sonra yeniden iş yerine doğru ateş edildiği anlar yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x