Demant Türkiye’de Organizasyon Değişikliği: Global Çapta ve Türkiye Organizasyonunda Üst Düzey Atamalar Gerçekleşti

Demant Türkiye ve İdis Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Filiz Güvenç, İspanya ve Portekiz ülkelerini kapsayan Demant İberica Bölgesinin yeni Genel Müdürü oldu. Bu atamayla birlikte şirket, Demant Türkiye ve İdis Türkiye olarak iki ayrı şirket halinde faaliyetlerini devam ettirme kararı aldı. Demant Türkiye Genel Müdürlüğüne Tayfun Kökçü, İdis Türkiye Genel Müdürlüğüne ise Barış Nargileci atandı.

İşitme sağlığı çözümleri ve akıllı ses teknolojileri ile işitme kaybı olan kişilerin dünyayla ve çevreleriyle bağlantı ve iletişim kurmalarına yardımcı olan ürün ve hizmetler sunan küresel işitme sağlığı lideri Demant Grup bünyesinde, global çapta ve Türkiye’de üst düzey atamalar gerçekleşti. Şirketin gelecek vizyonu doğrultusunda, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımı ile, Filiz Güvenç, verimli ve başarılı bir organizasyon olarak faaliyet gösteren Demant’ın Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonundan İspanya ve Portekiz ülkelerini kapsayan Demant İberica Bölgesi Genel Müdürlüğüne atandı.

Demant’in işitme sağlığında yaşamları değiştirerek fark yaratan bir vizyon ortaya koyduğunu ifade eden Filiz Güvenç, “Demant olarak sürdürülebilir ve çift haneli güçlü bir büyüme ivmesi kaydetmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelişim ve değişim odaklı liderlik yaklaşımımız ile sektörümüzün yanı sıra insanların işitme sağlığına yaklaşımını olumlu yönde dönüştürdüğümüzün farkındayız. Türkiye organizasyonumuz, global ağımız içerisinde önemli bir konuma sahip ve tam anlamıyla Demant Grup için değerli bir yetenek havuzu oluşturuyoruz.  Organizasyon değişikliği sonrasında, kendi kaynaklarımız ile iki yeni genel müdür çıkarabiliyor olmamız, güçlü bir liderlik kültürü ile besleniyor olduğumuzun bir göstergesi. Değerlerimize odaklanarak güçlü kültürümüz, sürekli gelişen ve değişen organizasyonumuz ile işitme sağlığını daha ileri taşımaya liderlik etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Global atama ile birlikte şirket, stratejik hedeflerine odaklanarak işitme sağlığına daha fazla değer katma amacıyla Demant Türkiye ve İdis Türkiye olarak iki ayrı organizasyon halinde faaliyet göstereceği bir karara imza attı. Demant, bu stratejik karar doğrultusunda Türkiye operasyonunu 2 farklı şirket olarak devam ettirecek. Ocak 2024 itibariyle yoluna Demant Türkiye ve İdis Türkiye olarak devam edecek her iki şirket de sektörlerindeki lider pozisyonlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Demant Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna daha önce şirkette Finans ve Operasyon Direktörü görevinde bulunan Tayfun Kökçü atandı. İdis Türkiye’nin Genel Müdürü ise daha önce şirketin Perakende İş Birimi Direktörü görevini yürüten Barış Nargileci oldu. 

Tayfun Kökçü; yaşamları değiştiren bir anlayış ile insan odaklı, bilimsel araştırma temelli, yenilikçi teknolojilerle geliştirilen işitme sağlığı tanı ve tedavi ürünleri sayesinde işitme sağlığında fark yaratma vizyonu ile Demant Türkiye olarak güçlü ve odaklı bir yapı ile faaliyet göstermeye devam edeceklerini kaydetti. Kökçü ayrıca, Demant Türkiye olarak işitme sağlığını her gün daha iyiye taşıma tutkuları, etkin satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ve geniş kapsama alanları sayesinde, işitme sağlığına öncülük eden firma pozisyonlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. 

Barış Nargileci ise İdis olarak Türkiye çapında faaliyet gösterdikleri İşitme Merkezi noktaları ile bireyleri işitme sağlığına kavuşturmak amacıyla kullanıcı odaklı, kişiselleştirilmiş işitme sağlığı klinik hizmetlerini güçlendirerek sunmaya devam edeceklerini vurguladı. Nargileci ayrıca, kullanıcıyı odağına alan yaklaşımları ile işitme sağlığında gelişmiş teknoloji çözümlerini, yüksek klinik uygulamalar ve kişiselleştirilmiş hizmet ile ihtiyaç sahipleriyle buluşturmayı ve sürekli gelişim ve değişim ile işitme sağlığı perakende hizmetleri alanında Türkiye’ye öncülük etme misyonlarına odaklanarak yol alacaklarını belirtti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x