Apple ID, Apple Account Adını Alabilir

Apple tarafından Apple ID ya da Apple Kimliği’nin Apple Account (Apple Hesabı) olarak yeniden adlandırılacağı ileri sürüldü. Apple’ın çalışmalarına yakın olan kaynakların MacRumors‘a verdiği bilgiye göre, şirket Apple Account adı üzerinde denemeler yapıyor ve bu yıl sonu gibi yeni kullanıcı hesabı yapısı devreye sokulacak.

‌Apple ID, Apple kullanıcılarının iCloud ve App Store gibi hizmetlere erişmesine olanak tanıyan bir hesap. Apple ID oluşturma ve oturum açma seçeneği tüm Apple platformlarında mevcut ve on yılı aşkın bir süredir kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda Kullanıcılar, bir Apple ID ile diğer şeylerin yanı sıra uygulama ve müzik satın alabiliyor, verileri iCloud kullanarak cihazlar arasında kablosuz olarak senkronize edebiliyor ve Apple’ın çevrimiçi mağazasından alışveriş yapabiliyor.

Apple ID”den Apple Account’a geçişin 2024’ün sonlarında, büyük ihtimalle iOS 18 (Kod Adı Crystal) ve macOS 15 (Kod Adı Glow) piyasaya sürülmesiyle birlikte gerçekleşmesi bekleniyor. Şirketin yeni markalamayı uygulamayı seçmesi durumunda, Apple’ın web sitesinde olduğu gibi sistem uygulamalarında da değişikliği yansıtacak değişiklikler yapılacak.

Apple’ın neden bu değişikliği düşündüğü belli değil ve şirketin genellikle yeni hizmetler veya ürünler piyasaya sürülmeden önce birden fazla pazarlama adını hazır ettiğini hatırlamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x