Yeniden Refah Partisi’nin İttifak Şartı: “6284 Kaldırılsın”

Cumhur İttifakı’na davet edilen Yeniden Refah Partisi’nin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, dikkat çeken ittifak şartlarını açıkladı. Şartların arasında, ailenin korunmasını ve kadına şiddetin önlenmesini düzenleyen yasanın kaldırılması talebi yer aldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün (10 Mart) Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret ederek, partinin Cumhur İttifakı’na katılımı için resmi davette bulundu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimizi Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini ifade ettiler. Yetkili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıp istişare edeceğiz” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, ittifak için istediği şartları açıkladı. Güner’in sıraladığı şartlara göre, ‘6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un da kaldırılmasını istedi. Güner, “Bir ittifak yapabilmemiz için partilerin 30 maddelik şartları kabul etmeleri gerekiyor” diyerek bir paylaşım yaptı. Güner paylaşımında şunları sıraladı: “LGBT derneklerinin kapatılması, Tarıma ve çiftçilere destek verilmesi, 6284 kalkması, Süresiz nafakanın ortadan kalması, Ahlak ve Maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir