SEC, Coinbase’i Uyardı

SEC, Coinbase’i menkul kıymet ihlallerine karşı icra eylemi sürdürdüğü uyarısında bulundu.

Coinbase, SEC’in şirkete borsaya ve staking hizmetlerine karşı bir icra davası açma planlarını bildirdiğini, ancak birkaç ayrıntının sunulduğunu söyledi.

SEC, Coinbase’i Menkul Kıymet İhlallerine Karşı İcra Eylemi Sürdürdüğü Konusunda Uyardı

SEC yaptığı bir açıklamada, kripto para borsası Coinbase’in yakında potansiyel kayıt dışı menkul kıymetler listesine bağlı bir yaptırımla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Coinbase, SEC’in ABD merkezli şirketin borsa ve staking hizmetlerini yürütürken menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olabileceğini iddia ettiğini açıkladı.

Düzenleyici Coinbase’i, SEC’in gelecekteki bir eylem planladığını işletmeye bildiren sözde bir Wells Bildirimi ile hedef aldı.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 “Gerekirse, savunduğumuz netliği sağlamak ve SEC’in dijital varlıklarla angajmanı söz konusu olduğunda adil veya makul olmadığını göstermek için yasal bir süreci memnuniyetle karşılıyoruz.”

Bütün bunlara ek olarak SEC Başkanı Gary Gensler, birçok kez kripto borsalarının ABD’de kayıtsız menkul kıymetler borsası olarak faaliyet gösterdiğine inandığını, listeledikleri token sayısına atıfta bulunduğunu ve bunların büyük çoğunluğunun menkul kıymetlere benzediğini savunduğunu söylemişti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*