Murat Yıldırım’dan, Disney Plus’ın Atatürk kararına tepki!

Disney Plus’ın Cumhuriyet’in 100. yılı için 8 milyon dolar harcayarak hazırladığı ‘Atatürk’ dizisini ABD’deki Ermeni lobisinin baskısı sonucu platformunda yayınlamaktan vazgeçmesinin yankıları sürüyor.

Karara tepki göstermeyen sözde Atatürkçü ünlülerden Hazal Kaya, Disney Plus’ın skandal kararına ilişkin “Yorum yapacak kadar bilgim yok” dedi.

Oyuncu Birce Akalay da Disney’in kararını görmezden gelerek, “Fikrimi beyan etmek isteseydim sosyal medyadan paylaşırdım!” diyerek bile bile sessiz kaldığını itiraf etti.

“DİSNEY’İN TÜRK DİZİLERİNE İHTİYACI VAR”

Şimdilerde “Teşkilat” adlı dizide rol alan Murat Yıldırım, ‘Atatürk’ dizisini yayından kaldıran Disney Plus’ı eleştirdi.

“BİZİM DİSNEY PLUS’A İHTİYACIMIZ YOK”

“Bizim Disney Plus’a ihtiyacımız yok” diyen Murat Yıldırım, şu açıklamayı yaptı: “Disney konusu kapanmayacak anlaşılan. Arkadaşlar şuna açıklık getirelim, bizim Disney’e ihtiyacımız yok. Disney’in Türk dizilerine ihtiyacı var ve o yüzden bu pazara geldiler.

“ATATÜRK’ÜN DİSNEY’E HİÇ İHTİYACI YOK”

Daha da önemlisi Mustafa Kemal Atatürk’ün Disney’e hiç ihtiyacı yok ama bizim Atatürk’e çok büyük ihtiyacımız olduğu bir gerçek.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x