JPMorgan ve Fidelity, Shapella Hakkında Farklı Görüşte

Kripto para sektöründe gözler, Ethereum’un yaklaşan Shapella güncellemesine döndü.

Ethereum‘un yaklaşan güncellemesi stake edilmiş Ethereum’un çekilmesine olanak sağlayacak. Bununla beraber güncellemenin fiyata olacak etkisi hakkında büyük şirketler farklı görüşler bildiriyor.

JPMorgan ve Fidelity, Shapella Güncellemesi Hakkında Anlaşmazlığa Düştü

JPMorgan ve Fidelity, Ethereum‘un Shapella güncellemesinin eter üzerindeki etkisi konusunda anlaşmazlığa düştü. Ethereum blok zinciri, 12 Nisan’da Shapella yükseltmesi ile para çekme işlemlerini aktif hale getirecek. JPMorgan ve Fidelity’den gelen raporlar, fiyat etkisi konusunda farklı görüşler ortaya koyuyor.

Ethereum’un en son güncellemesi, doğrulayıcıların ve kullanıcıların stake edilmiş eterlerini ve tahakkuk eden herhangi bir stake ödüllerini geri çekmelerini sağlayacak. Bu yüzden Shapella yükseltmesinin, 18 milyondan fazla stake edilmiş Ethereum’a erişim sağlayacağı düşünülüyor. JPMorgan analistleri, yükseltmeden sonra doğrulayıcılar için 1 milyon değerinden fazla ether staking ödülü mevcut olduğundan, Ethereum‘un muhtemelen “biraz satış baskısı” ile karşı karşıya kalacağını beklediklerini söylediler.

Ancak, araştırmacılar etkinin fark edilmeyeceğini düşünüyorlar. Ethereum’un yerel madeni parası son zamanlarda 1.900 doları aştı ve geçen yazdan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir