Green Card Ne Zaman Açıklanıyor? 2023 Green Card Başvuru Sonuç Tarihi

Green Card başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak isteyen milyonlarca kişi, Yeşil Kart olarakta bilinen Green Card başvurularını gerçekleştirildi. Tamamlanan başvuruların ardından sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, Green Card ne zaman açıklanıyor? Çekiliş sonuçları ne zaman belli olacak? Ayrıntılar haberimizde.

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde oturma, çalışma, eğitim ve süresiz oturma izni almayı sağlayan Green Card’a başvurular tamamlandı. Başvuruların ardından sonuçların açıklanacağı tarihte heyecanla bekleniyor.

Green Card ne zaman açıklanıyor?

ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamayla DV 2024 Green Card başvuruları, 5 Ekim – 8 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Green Card çekiliş sonuçları, 6 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile akşam 19:00’da açıklanacak.

Green Card mülakatları ne zaman?

Green Card çekilişini kazananlar, 1 Ekim 2023 – 30 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan mülakatlara katılacaklar. Mülakat tarihlerine tarihe kadar vize almayanlar şansını kaybedecek.

Green Card başvuru sonuç ekranı

Green Card başvuru sonuçlarına, başvuru yapılan esnada verilen Confirmation numaranızla ulaşabilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, aynı sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar edinebilirsiniz.

  • 1. http://dvprogram.state.gov adresine girin.

  • 2. Karşınıza çıkan ekranda Mavi renkli ‘Continue’ linkine tıklayın.

  • 3. Karşınıza çıkacak sayfadan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodu yazmanızı isteyen bir form karşınıza çıkacak.

  • 4. En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarasını yazın.

  • 5. Bir sonraki kutuya sadece soyadınızı büyük harflerle ve Türkçe karakter kullanmadan yazın (ÇİÜĞŞÖ kullanılmamalıdır.)

  • 6. Üçüncü sıradaki kutuya sadece doğum yılınızı yazın. 

  • 7. Son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazın.

  • 8. Submit Linkine tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir