Bakan Nebati’den Akşener’e “Kayıp Bakan Nemo” yanıtı: Sizin gibi afet bölgesinde fotoğraf çektirip genel merkezlere kaçmıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kendisine “Kayıp Bakan Nemo” diyen ve “ortalıkta gözükmediğini” söyleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz” dedi.

Akşener, bugünkü grup toplantısında Bakan Nebati için “Kayıp Bakan Nemo’nun nerede olduğunu bilen var mı?. O ışıltılı gözleri gören var mı içinizde? Bir tek Sayın Erdoğan’ın basın açıklamasında ortaya çıkıyor. O da açıklama yapmak için değil, kameralar önünde spot yer kapmak için” ifadelerini kullandı. 

Bakan Nebati de Akşener’e verdiği yanıtta afet bölgesinden kendisinin ve muhalefet parti liderlerinin fotoğraflarını paylaştı. Nebati, Akşener’in “Nemo” benzetmesini de “anaokulu seviyesi” olarak nitelendirdi, Akşener’in “gerçekleri çarpıttığını” öne sürdü. 

TIKLAYIN – Akşener’den Bakan Nebati taklidi: Kayıp Bakan Nemo’nun neden ortalıkta olmadığını bilen var mı?

Nebati, Twitter’dan şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bir konuşmanızda, sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz. Şahsımı hedef alarak bazı ithamlarda bulunmuşsunuz. Peşinen söyleyeyim, asıl sorun anaokulu seviyesindeki teşbihinizle ifade ettiğiniz gibi ‘Nemo’ olmakta değil. Asıl sorun, gerçekleri sürekli çarpıtarak bir çıkar elde etme arayışında olmanızdır.

Anlaşılan, siz hırslarınız uğrunda, her yol mübah anlayışıyla ilerlerken, partinizde yaşanan kopuş ve istifaların çıkardığı gürültüyü bastırabilmek için ucuz benzetmeler, çarpıtma ve iftiralardan medet uman bir konumdasınız.

Ülkemizde deprem afetlerinin, sel afetlerinin yaşandığı bir süreçte, sizler masaların etrafında ikbal pazarlıkları yapıp, tiyatro sahnelerini aratmayacak oyunlarla masadan güya kalktığınızda, kulağınızdan tutup o masaya sizi tekrar kimler oturttuysa onlara söyleyin, bizler, ilk günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz sahada mücadele etmeye devam ediyoruz.

Bizler, EYT’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge için çalışıyoruz. Emeklilerimizi bir nebze rahatlatabilmek için çalışıyoruz. Depremzede ve selzede vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en iyi şekilde sarmak için çalışıyoruz. Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz.

Esasen kafanızı kişisel ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de zaten çok net bir şekilde göreceksiniz. Eğer ‘Yok, ben kafamı ille de gömmeye kararlıyım’ diyorsanız siz zahmette bulunmayın, afetzede vatandaşlarımız için gecikmeksizin attığımız adımların bir kısmını bu bağlantıdan hemen okuyabilirsiniz: https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2023/03/Asrin-Felaketi-Sonrasi-Hazine-ve-Maliye-Bakanligi-Olarak-Atilan-Adimlar.pdf

Sayın Akşener, çok net ifade edeyim: Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız kesinlikle büyük bir yanılgı içindesiniz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir